SMO-topatleet Peter Croes wist zijn ranking dit weekend weer wat aan te scherpen door een 8e plaats te grijpen in de sterk bezette ETU-wedstrijd te Banyoles (Spanje).
Croes kwam op een kleine minuut achterstand van snelste zwemmer Varga uit het water. Op de fiets werd er een omvangrijke groep gevormd waardoor de afsluitende 10-kilometer de plaatsen ging bepalen. Thuisatleet, Javier Gomez liep al snel naar de leiding en gaf deze ook nier meer af. Croes wist zich echter met een looptijd van 32m20s naar een knappe 8e plaats te lopen waardoor zijn derde top-10 plaats dit jaar in het ETU circuit reeds behaald werd.
Favoriet Gomez haalde het met een ruime voorspong op de Fransman Etienne Diemunsch die tijdens de eerste loopronde Gomez reeds moest lossen. De Brit Aaron Harris vervolledigde het podium. 52 deelnemers haalden uiteindelijk de finish. Voor Croes wordt de volgende wedstrijd wellicht de Worldcup in het Hongaarse Tizaujvaros op 14 augustus. Mogelijks zal hij zijn Belgische tittel op de Olympische afstand dus niet kunnen verdedigen. Startlijst Wordlcup Tizaujvaros
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- [VIDEO] Youri Keulen na negende plaats WK Ironman Kona: ‘Redelijk naar de klote, blij en trots’
- Knotsgekke ontknoping WK Ironman: Taylor Knibb wint nadat Solveig Lovseth bezwijkt in laatste kilometer
- Vincent Luis debuteert én neemt afscheid met spectaculaire zege WK Ironman Kona, Youri Keulen en Menno Koolhaas binnen top tien
- [KIJK/VOLG NU LIVE] WK Ironman Kona: de strijd der giganten met kans op Nederlands succes
- Marten van Riel daags voor WK Ironman Kona: ‘Zou heel blij zijn met podium’


















