Het was een drukke triatlondag in Dendermonde met verschillende wedstrijdreeksen binnen de WCUP Ros Beiaard triatlon, van kids tot en met de T3 Series. In de eerste divisie van de T3 Team Triatlon Series klopte SMO-Scott triatleet Giani Vanden Broucke de plaatselijke youngsters na een bijzonder sterk loopnummer. Bij de vrouwen bleef de overwinning wel binnen het WCUP-Veldeman-3MD team met een sterke Lotte Vandekerckhove die in het lopen op en over de ontsnapte Odil Wittemans ging en alsnog voor een thuiszege zorgde.

Bij de mannen kregen we in de eerste divisie een kopgroepje van drie triatleten na de 750 meter zwemmen, met Tuur Lemmens en de twee jonge 3MD-triatleten Cis Huyghe en Runar De Meulenaere. Die laatste twee knapten het grootste deel van het werk op tijdens de fiets, maar achter hen kwam alles samen in een groot peloton en na 20 km fietsen was het verschil slechts 25 seconden. Dat bleek te weinig voor de koplopers om hun aanval te verzilveren. Het was Giani Vanden Broucke die met een sterk loopnummer vanuit de achtervolgende groep de macht greep. De SMO-Scott triatleet pakte de winst in Dendermonde in 57’35 met 18 seconden voorsprong op 3MD’er Stef Corthouts en 23 seconden op diens ploegmaat Jasper Devos, die deze keer wel Belgisch juniorenkampioen Jens Smolders voor kon blijven. Met Runar De Meulenaere op de vijfde plaats was de ploegzege van 3MD ook meteen duidelijk.

Lotte Vandekerckhove remonteert aanvallende Odil Wittemans

Lotte Vandekerckhove wint de T3 triatlon in Dendermonde (foto: 3athlon.be)
Lotte Vandekerckhove wint de T3 triatlon in Dendermonde (foto: 3athlon.be)

De vrouwen van de eerste divisie waren slechts met 8, maar desondanks kregen we toch een spannende wedstrijd. Gezien de sterke dames en het wedstrijdbeeld in de tweede divisie bij de vrouwen, zouden wij triatlonfederatie Triatlon Vlaanderen toch adviseren om voor 1 damesdivisie te gaan in de T3 Series. In de eerste divisie kregen we zondag vier dames vlak bij elkaar in de 750 meter zwemmen, maar op de fiets trok Odil Wittemans volop in de aanval. Onder impuls van Lotte Vandekerckhove bleef het verschil met ook nog Lotte Minnebo, Pauline De Groof en Marit De Meulenaere niet zo groot. In de 5 km lopen ging Lotte Vandekerckhove op en over Odil Wittemans. Pauline De Groof pakte een knappe derde plaats voor Lotte Minnebo.

In de tweede divisie ging de winst naar de wederoptredende Atriac-triatleet Jonas Mertens voor Matteo De Ridder en Wout Coenegrachts. Bij de vrouwen bleef de jonge jeugd-A atlete Maxime Geentjens nog net uit de greep van Martine Peeters en Marlies De Nul. De recreatieve wedstrijd werd dan weer gewonnen door de jonge 3MD’er Mathis Meert voor zijn ploeggenoot Cas Vandenberghe-Steyaert en Senne Vets. Bij de vrouwen won Lies Maes voor Soetkin Vertenten en Leena Lammens.

Uitslagen WCUP Ros Beiaard Triatlon Dendermonde 2025