Dit weekend gaat het nieuwe Ironman Pro Series seizoen van start met de Ironman Nieuw-Zeeland, na het WK in Hawaii de oudste Ironman-triatlon ter wereld. In Taupo zijn ze dit weekend al aan de 42ste editie toe en het belooft een klepper te worden. De start is op zaterdag 7 maart om 7u45 voor de pro mannen en 7u50 voor de pro vrouwen, maar dat is plaatselijke tijd. Dat betekent dat we vanuit België, dankzij 12 uur tijdverschil, de wedstrijd al vanaf vrijdag 6 maart om 19u45 kunnen volgen. Met Kristian Blummenfelt en Kat Matthews staan meteen de twee grote topfavorieten van de Ironman Pro Series aan de start. Lees hier hoe je de wedstrijd live kan volgen en wie de topfavorieten zijn.
Live op Youtube of Ironman Pro Series website
De Ironman Nieuw-Zeeland is vanaf vrijdagavond 19u15 Belgische tijd live te volgen, niet alleen via de Ironman Pro Series website maar ook via het Ironman Youtube kanaal, dat dit jaar opengesteld wordt voor alle live-coverage van de Ironman Pro Series ongeacht in welk land je je bevindt. Vanuit België kan je ook via DAZN kijken, in principe zou de livestream van Ironman Nieuw-Zeeland gratis moeten zijn, je moet alleen een gratis account aanmaken.
Kat Matthews absolute topfavoriete
De Nieuw-Zeelandse triatlete Hannah Berry en de Canadese triatlete Tamara Jewett vochten al een mooi duel uit in de Challenge Wanaka triatlon twee weken geleden, maar in Taupo zullen de twee dames in vorm vooral moeten rekening houden met Kat Matthews. De winnares van de Ironman Pro Series 2025 begint in Taupo als topfavoriete aan een nieuw seizoen en we zien eigenlijk niemand echt in de buurt komen van de Britse. Regan Hollioake draagt het nummer 1 als titelverdedigster. De Australische won vorig jaar voor Jocelyn Mccauley en Nina Derron, die dit jaar ook opnieuw aan de start staan. En voor de Nederlanders wordt het uitkijken naar Lotte Wilms. Check hieronder alle deelneemsters bij de pro vrouwen:
| Bib | First Name | Last Name | Country |
|---|---|---|---|
| F1 | Regan | Hollioake | AUS |
| F2 | Kat | Matthews | GBR |
| F3 | Hannah | Berry | NZL |
| F4 | Jocelyn | Mccauley | USA |
| F5 | Lotte | Wilms | NLD |
| F6 | Maja | Stage Nielsen | DNK |
| F7 | Danielle | Lewis | USA |
| F8 | Nina | Derron | CHE |
| F9 | Gabrielle | Lumkes | USA |
| F10 | Rebecca | Clarke | NZL |
| F11 | Steph | Clutterbuck | GBR |
| F12 | Tamara | Jewett | CAN |
| F14 | Fenella | Langridge | GBR |
| F15 | Chloe | Lane | AUS |
| F16 | Alexia | Bailly | FRA |
| F17 | Hannah | Knighton | NZL |
| F18 | Rhianne | Hughes | GBR |
| F19 | Line | Bonde | DNK |
| F20 | Katie | Treston-Torney | USA |
| F21 | Mizuki | Hirayanagi | JPN |
Kristian Blummenfelt begint aan druk programma
Ook bij de mannen staat de Ironman Pro Series winnaar aan de start. Voor Kristian Blummenfelt wordt het de eerste wedstrijd van een druk programma. In een periode van zes weken plant de Noor maar liefst 4 wedstrijden. Het lijkt er sterk op dat de Noor vroeg op het seizoen een gooi wil doen naar zoveel mogelijk Ironman Pro Series punten om later in het seizoen te focussen op het WK in Hawaii. Tussendoor komt hij ook nog aan de start van Challenge Roth. Blummenfelt is uiteraard de grote favoriet. Hij trainde al een aantal weken in Auckland samen en is volledig geacclimatiseerd. Big Blu trainde de afgelopen weken samen met Ben Hamilton, die ook in Taupo aan de start komt. Maar het zijn vooral titelverdediger Mike Phillips en de Zweed Rasmus Svenningsson die als mede-favorieten genoemd worden, al kunnen ook Trevor Foley, Matt Hanson en Kiwi’s Jack Moody en Kyle Smith een belangrijke rol spelen. Ook de Franse triatleet Pierre Le Corre behoort tot de outsiders. Bekijk hieronder de volledige startlijst bij de pro mannen:
| Bib | First Name | Last Name | Country |
|---|---|---|---|
| M1 | Mike | Phillips | NZL |
| M2 | Kristian | Blummenfelt | NOR |
| M3 | Rasmus | Svenningsson | SWE |
| M4 | Trevor | Foley | USA |
| M5 | Henrik | Goesch | FIN |
| M6 | Matt | Hanson | USA |
| M7 | Jack | Moody | NZL |
| M8 | Ben | Hamilton | NZL |
| M9 | Kyle | Smith | NZL |
| M10 | Pierre | Le Corre | FRA |
| M11 | Frederic | Funk | DEU |
| M12 | Mitchell | Kibby | AUS |
| M14 | Sam | Osborne | NZL |
| M15 | Jack | Sosinski | AUS |
| M16 | Yvan | Jarrige | FRA |
| M17 | Andy | Krueger | USA |
| M18 | Nathan | Dortmann | AUS |
| M19 | Tom | Somerville | NZL |
| M20 | Matt | Kerr | NZL |
| M21 | Calvin | Amos | AUS |
| M22 | Jamie | Hayes | USA |
| M23 | Dylan | Thissen | NLD |
| M24 | Robert | Huisman | NZL |
| M25 | David | Martin | CZE |
Prijzenpot van 125.000 dollar
In Taupo wordt er een prijzenpot verdeeld van 125.000 dollar, met 5.000 punten voor de Ironman Pro Series voor de winnaars. In die Pro Series telt elke seconde. De winnaar krijgt de volledige 5.000 punten. Per seconde achterstand gaat er een punt af van het totaal van de eerste achtervolgers. Wie meer dan 50 minuten na de winnaar binnenkomt, krijgt overigens geen punten meer voor het eindklassement. In het eindklassement van de Ironman Pro Series wordt nog eens 1,7 miljoen dollar verdeeld met een bonus van 200.000 dollar voor de eindwinnaar. In Taupo liggen er ook twee keer 4 kwalificatieslots klaar voor het WK Ironman in Hawaii voor de mannen en de vrouwen.
Finish rond 3u30 zaterdag Belgische tijd
Mike Phillips won vorig jaar de Ironman Nieuw-Zeeland in 7u45’47. De omstandigheden zijn ideaal voor opnieuw een snelle race en de finish zou dan ook al voor zaterdag 3u30 Belgische tijd kunnen zijn. Voor wie niet wakker wil blijven, hebben we zaterdag uiteraard een uitgebreid verslag op 3athlon.be
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- [VIDEO] Youri Keulen na negende plaats WK Ironman Kona: ‘Redelijk naar de klote, blij en trots’
- Knotsgekke ontknoping WK Ironman: Taylor Knibb wint nadat Solveig Lovseth bezwijkt in laatste kilometer
- Vincent Luis debuteert én neemt afscheid met spectaculaire zege WK Ironman Kona, Youri Keulen en Menno Koolhaas binnen top tien
- [KIJK/VOLG NU LIVE] WK Ironman Kona: de strijd der giganten met kans op Nederlands succes
- Marten van Riel daags voor WK Ironman Kona: ‘Zou heel blij zijn met podium’


















