De Belgische triatleet Rube Claus is zondag bijzonder knap zesde geworden bij zijn debuut tussen de elite-atleten in de Europe Triathlon Cup in het Spaanse Ceuta. Rube Claus was de enige junior in de top-10 en maakte op die manier veel indruk door zich te meten met de internationale elite-atleten. Met een sterk loopnummer veroverde hij de zesde plaats op slechts 13 seconden van de Duitse winnaar Jan Scheffold. Bij de vrouwen won de Amerikaanse Annie Fuller. Lucie Philippe finishte op de 18de plaats. In tegenstelling tot Catalonië, waar de Ironman Barcelona afgelast werd door het stormweer, waren het in Ceuta, de Spaanse enclave aan de Marokkaanse kust, ideale omstandigheden.
Rube Claus kwam in Ceuta als 17de uit het water op 20 seconden van de Spaanse leider Damian Suarez, maar hij sloot al snel bij de koplopers aan en kwam als eerste van een kopgroep van 12 in T2, met 15 seconden voorsprong op de achtervolgende groep. In het lopen bleef het lang spannend. De Duitsers Jan Scheffold en Till Kramp haalden het in een langgerekte eindspurt van de Spanjaard Eduardo Blanco. Rube Claus speelde lang mee voor de podiumplaatsen en met een sterke 15’14 liep hij naar de zesde plaats op 13 seconden van Scheffold.
Bij de vrouwen kregen we een kopgroep van zes triatleten in het fietsen, waarvan de Amerikaanse Annie Fuller de snelste was in de 5 km lopen. Lucie Philippe liep veel achterstand op in het zwemmen en fietste solo in 25ste positie op meer dan 3 minuten van de koploopsters. In het lopen schoof ze nog mooi op naar de 18de plaats op 4’42 van winnares Fuller.
Uitslag Europe Triathlon Cup Ceuta 2026
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- F1-coureur Valtteri Bottas doodleuk op de fiets van F1 Maleisië naar F1 Singapore
- Irene Kinnegim snelste Nederlandse vrouw ooit op 246 kilometer lange Spartathlon
- Vernieuwde glazen bollen – deel jouw WK Ironman Kona voorspelling en maak kans op véél prijzen!
- 3athlon Praat Aflevering #362 – WK Ironman Kona voorspellen: doe met ons mee met vernieuwd ‘glazenbollen spel’ en véél prijzen
- Youri Keulen elfde bij Ho’Ala Swim, Jamie Riddle wint


















