Na zijn overwinning in de cross-duatlon van Etten-Leur een paar weken geleden, gaat de Belgische cross-duatleet Wouter Wuilmus gewoon op zijn elan door, want afgelopen weekend pakte hij zijn tweede overwinning van het jaar in de cross-duatlon van Waalwijk, zijn tweede Nederlandse zege op korte tijd. Bij de vrouwen pakte de jonge Belgische triatlete Renee Van Laarhoven de tweede plaats achter Nederlands kampioene Dieske Kruisselbrink.

Het was het tweede jaar op rij dat Wouter Wuilmus de Nederlandse cross-duatlon klassieker op zijn naam schreef. Het was dit jaar al de 33ste editie van de cross-duatlon. Wouter Wuilmus won de wedstrijd over 8 km lopen, 20 km mountainbiken en 4 km lopen in 1u25’06 en had daarmee 1’15 voorsprong op de Nederlander Chris Van Wamelen. Met Sebastiaan Deckers op 4 en Zeb Mertens op 5 finishten nog twee Belgen in de top-5.

Bij de vrouwen ging de winst naar topfavoriete Dieske Kruisselbrink. Zij haalde het in 1u35’07 met ruime voorsprong op de Belgische triatlete Renee Van Laarhoven, nadat Jeannette Smelt-Bergmans zwaar terugviel met een lege batterij in haar electronisch schakelsysteem. Renee, triatlete bij GETC, werd tweede in 1u54’17 op iets meer dan 9 minuten van de Nederlandse kampioene cross-duatlon.

Uitslagen cross-duatlon Waalwijk