De Belgische triatlete Hanne De Vet heeft zondag haar grooste overwinning behaald in haar nog prille carriere in long distance triatlon. De Loenhoutse triatlete won The Championship, de finale wedstrijd van het Challenge Family circuit, in het Slovaakse Samorin. Het is de meest prestigieuze wedstrijd van Challenge, met finish op het X-Bionic Sphere sportcentrum in Samorin, niet al te ver van de Slovaakse hoofdstad Bratislava. Het zwemmen werd overigens van 1.900 meter ingekort naar 750 meter door de te koude watertemperatuur van nauwelijks 13 graden en een luchttemperatuur van 11 graden en redelijk wat regen. Hanne streed de hele wedstrijd lang mee voorin, kwam samen met de Britse deDaisy Davies van de fiets en maakte het mooi af in de halve marathon. Bij de mannen pakte topfavoriet Kristian Hogenhaug de overwinning, met heel wat verrassende namen in de top-10.
Het is voor het eerst dat een Belgische triatleet The Championship wint, de finalewedstrijd van Challenge Family waarvoor triatleten zich het hele seizoen dienen te kwalificeren. Pieter Heemeryck kwam er al eens dichtbij. In 2019 lag hij een hele tijd aan de leiding en hij werd er uiteindelijk tweede. Hanne De Vet had zondag een goeie wedstrijd. In het verkorte zwemnummer van 750 meter zat ze er al goed bij en op de fiets ging ze samen met Daisy Davies aan de leiding, de winnares van de Challenge Vieux Boucau in 2024. In de halve marathon ging Davies in het eerste deel aan de leiding, maar Hanne De Vet nam na 10 km de leiding over en stond de koppositie niet meer af. Vetje pakte haar grooste overwinning ooit in 3u48’56, Daisy Davies werd tweede iop 1’13 en de Deense Anastacia Nielsen werd derde in 3u53’46.
Bij de mannen greep Kristian Hogenhaug de macht. De sterke Deense triatleet maakte overduidelijk het verschil in de 90 km fietsen en hij stond de leidersplaats niet meer af. Hogenhaug snelde naar een verdiende overwinning in 3u23’53. Achter hem kregen we een spannende strijd voor de podiumplaatsen met niet meteen de meest verwachte namen. Uiteindelijk pakte de Estse triatleet Henry Raeppo de tweede plaats op 1’59, zijn beste resultaat ooit na een tweede plaats in de Challenge Turku in 2024. Raeppo haalde het in de spurt van Kieran Lindars, de Brit die dit seizoen in topvorm verkeert en bekend is van de Challenge Almere-Amsterdam 2023 waar hij zwalpend over de finish bijna kwam gekropen. Ook de Brit Will Draper sprintte mee om de tweede plaats. Hij werd vierde.
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- Hayden Wilde en Kate Waugh als favorieten aan start bij T100 Dubai
- Spencer Matthews begint aan monstertocht: zeven triathlons op zeven continenten in slechts drie weken
- Maya Kingma alweer op zoek naar nieuwe ploeg profpeloton
- [VIDEO WK IM 70.3 Marbella] Kippenvel: sensationele beelden laatste 1500 meter duel Jelle Geens en Kristian Blummenfelt
- Kristian Blummenfelt en Kat Matthews grootverdieners Ironman: groot bedrag na winst Pro Series

















