De Belgische triatlete Bieke Trenson heeft afgelopen weekend de vernieuwde editie van het Long Course Weekend Netherlands gewonnen in Maastricht. Long Course Weekend vond aanvankelijk in Beesel plaats, maar in 2019 hield de organisatie er op. Dit jaar keerde het gekende Long Course Weekend-concept voor de eerste keer terug naar Nederland, in Maastricht. Zondagavond werden Koen Van Den Bosch en Bieke Trenson tot winnaars gekroond tijdens de afsluitende ceremonie.

Het LCW-weekend betekent een weekend vol triatlonplezier met vrijdagavond een zwemwedstrijd in Grindgat Oost-Maarland, zaterdag een wielertoertocht met passages door drie landen en zondag een marathon op een razendsnel parcours. In België is het Long Course Weekend al langer bekend na vier succesvolle edities in Nieuwpoort. Tijdens het zwemmen bleek Nederlander Koen Van Den Bosch de sterkste van de Full LCW-atleten in een tijd van 1u01’12”. Hij werd daarmee tiende in de Maastricht Swim, die werd gewonnen door Michel Heijnen. In het Full LCW-klassement keek Stef Hendrickx meteen tegen een achterstand van 2’16” aan. De rest van het pak volgde op enkele minuten.

Bij de dames kwam de Belgische Bieke Trenson als derde van het Full LCW-startveld uit het water in 1u04’50”. Dit was daarenboven goed voor een vijfde plaats bij de dames op de Maastricht Swim. Lynne Robertson was de enige die nog enigszins in de buurt kon blijven. Al volgde zij ook al op 4’38” van Trenson. De andere dames volgden op meer dan 20 minuten.

Door het niet volledig kunnen afsluiten van het parcours van 180 km, werd de Maastricht Bike omgedoopt tot toertocht. Hierbij hoorde ook geen timing. De marathon op zondag zou dus van cruciaal belang zijn in het klassement.

Tijdens de marathon nam Koen Van Den Bosch de spanning al meteen uit de wedstrijd. Van Den Bosch finishte in een mooie 2u48’40”, goed voor een vierde plaats in de Maastricht Marathon. Hij won na zijn goede zwemproef het Full Long Course Weekend eindklassement in 3u49’50”. Lennert Uitdebroeks won de marathon in 2u44’51”. De verschillen in het Full LCW waren groot. Dries De Wit liep een 3u04’22”, na zijn vierde tijd in het zwemmen op vrijdag was dit voldoende voor de tweede plaats op het Full LCW. Cedric Kempeneers mocht als derde mee op het podium.

Bij de dames kregen we de grote Bieke Trenson-show. Trenson liep haar marathon in 3u13’31”. Ze werd daarmee derde in de Maastricht Marathon. Bieke Trenson kende een goed weekend en mocht deze eerste editie van LCW Maastricht op haar palmares noteren. Ze werd daarenboven derde algemeen op het Full LCW. De andere dames volgden op meer dan anderhalf uur. Lynne Robertson pakte de tweede plaats voor Lianne Weijters.

Uitslagen LCW Netherlands 2025