De Belgische triatleet Joris Basslé is dit weekend knap vierde geworden in de Europe Triathlon Cup in het Poolse Kielce. Meer dan honderd triatleten streden ’s ochtends om een plekje in de finale van zondagnamiddag. Die finale, met een korte supersprint-triatlon, leverde veel spektakel op. Joris Basslé liep mee voor de overwinning maar moest vrede nemen met de chocolade medaille op drie seconden van het brons en negen seconden van het goud. De winst was voor de Duitser Jasper Ortfeld. Ibe Baelde pakte een mooie achtste plaats. Bij de vrouwen won de Oostenrijkse Carina Reicht. Nele Dequae werd negende.

Joris Basslé kwam in zijn halve finale met de kop uit het water na een snel zwemnummer en zette dan door in het fietsen. Hij maakte deel uit van een kopgroep van 7 die vlot naar kwalificatie voor de finale liepen. In de finale, met een supersprinttriatlon van 400 meter zwemmen, 7,6 km fietsen en 2 km, probeerde Basslé opnieuw na een sterk zwemnummer weg te raken in het fietsen, maar de grote groep kwam terug aansluiten. De SMO-Scott triatleet streed in het lopen mee voor de overwinning en werd knap vierde in 22’33 op 9 seconden van de Duitse winnaar Jasper Ortfeld. Die haalde het in de sprint voor de Franse triatleet Paul Georgenthum en de Italiaan Samuele Angelini. Ibe Baelde werd achtste op 15 seconden.

Bij de vrouwen hadden Rhune Vansteenkiste, Mit Wittemans en Nele Dequae zich vlot gekwalificeerd voor de finale. In die finale liep Nele Dequae naar een mooie negende plaats in 25’31 op 28 seconden van de Oostenrijkse winnares Carina Reicht die net een fractie sneller was dan de Duitse Julia Brucker. Diens landgenote Franka Rust werd derde. Rhune Vansteenkiste werd 14de en Mit Wittemans finishte als 19de.

Uitslagen Europe Triathlon Cup Kielce 2025