Jasper Sabbe en Dali Cornelissen hebben zaterdag de Grenstriatlon gewonnen, die door SMO-Scott voor het eerst in Boekhoute georganiseerd werd. Na jarenlang de Boerekreektriatlon en twee edities van de Grenstriatlon in Sint-Laureins verhuisde de organisatie naar Boekhoutte, een deelgemeente van Assenede vlak tegen de Nederlandse grens. Het leverde een mooie city-triatlon op, met een knap parcours, veel sfeer en toffe wedstrijden. Jasper Sabbe haalde het in een strijd met drie tegen Pep Delvaux en Alexis Krug. Dali Cornelissen ging van start tot finish aan de leiding bij de dames.

Dali Cornelissen van start tot finish

Dali Cornelissen op het podium van de Grenstriatlon (foto: 3athlon.be)
Dali Cornelissen op het podium van de Grenstriatlon (foto: 3athlon.be)

De Leuvense Dali Cornelissen kwam na 750 meter zwemmen als eerste uit het water van het Isabelle gemaal en had dan al een mooie voorsprong. In de 23 km fietsen probeerde Alissia Neyt nog wat van de achterstand goed te maken maar Cornelissen wisselde met een marge van 1’20. In de 5 km lopen veranderde er niks meer aan de posities. Dali Cornelissen pakte een verdiende zege na een indrukwekkende solo in 1u11’22. Alissia Neyt werd tweede op 2’54. In een spannende strijd om de derde plaats haalde MTV-atlete Hannelore Van de Kerckhove het voor Farah Van Overmeire en thuisatlete en mede-organisator Larissa Buyse.

Pep Delvaux in SMO-Scott sandwich

Bij de mannen pakte Jasper Sabbe zijn vijfde seizoenszege in Boekhoute, waardoor hij op gelijke hoogte komt in de zegestand van 2025 met ploegmaat Tom Vander Hoogerstraete. “En dus wordt Ieper de grote finale tussen Tom en mij voor de zesde pverwinning van het seizoen,” lachte Sabbe na afloop. Jasper zwom sterk en kon mee aansluiten bij snelste zwemmers Alexis Krug en Pep Delvaux. Ook Maarten Appermans kon zijn wagonnetje nog aanhangen, maar hij werd het slachtoffer van het kop-over-kop fietswerk van Krug en Sabbe. Appermans werd opgeslokt door een grote achtervolgende groep, maar die wisselde op twee minuten en dus was de winnaar vooraan bij de drie koplopers te zoeken, waar Pep Delvaux in een SMO-Scott sandwich zat.

Alexis Krug moest in de beginfase van het lopen de rol lossen en na 1 ronde lopen kregen we Sabbe en Delvaux samen aan kop. In een spannend slot bleek Jasper Sabbe nog de beste cartouche over te hebben. Hij pakte zijn vijfde overwinning van het seizoen in 58’22 met 21 seconden voorsprong op Pep Delvaux. Alexis Krug werd derde op 47 seconden. De jonge Yanis Van Watermeulen was de beste van de achtervolgers op plaats 4 voor Emilio Hernaert en de verrassende William Vanden Abeele.

Uitslagen Grenstriatlon Boekhoute 2025