Triatleten Hartwig De Smedt en Amber Lacompte hebben zondag hun eerste overwinning van het seizoen behaald in de Yzerman triatlon in Diksmuide. De Yzerman is, in navolging van de Veloopzwem en de triatlon van Poperinge, een sprinttriatlon waarbij ’s ochtends in binnenbad gezwommen wordt en waar in de namiddag gefietst en gelopen wordt op basis van de zwemtijden. Hartwig De Smedt was de sterkste van een kopgroep van drie die na een sterk zwemnummer op de fiets vooruit bleven. Amber Lacompte remonteerde in het fietsen en het lopen twee sterke zwemsters en pakte een mooie zege.

Hartwig De Smedt snelst van kopgroep van 3

Hartwig De Smedt zwom een snelle 5’37 over de 500 meter in het binnenbad. De TDL Leuven triatleet was zes seconden sneller dan Arcan Vanoverschelden. Vlak daarna volgden Thibeau Fransen en Siebe Scheipers, die ook onder de 6 minuten doken. In het fietsen moest Fransen de andere drie laten gaan. ITC ploegmaats Stan Catteeuw en Thijs Deruyck gingen samen in de achtervolging maar ze kregen het gat niet gedicht. De Smedt, Vanoverschelden en Scheipers wisselden samen met een minuut voorsprong op de ITC’ers. In de laatste run was Hartwig De Smedt duidelijk de snelste. Hartwig pakte zijn eerste zege van het seizoen in 54’34. De jonge Siebe Scheipers werd knap tweede op 20 seconden. Mede Jeugd A-atleet Arcan Vanoverschelden werd 16 seconden later derde.

Amber Lacompte maakt verschil op de fiets

In het zwemmen pakte Jeugd A-atlete Yelena Devolder uit met een knappe zwemtijd van 6’10. Samen met haar leeftijdsgenote Catho Van Cauwenberge, die 6’22 zwom, ging ze op de fiets aan de leiding, maar de twee zagen een sterke Amber Lacompte het gat van 1’15 dichten. Lacompte ging op en over de jonge triatletes en stormde door naar haar eerste overwinning van het seizoen in 1u02’24. Catho Van Cauwenberghe werd tweede op 3’54 voor Fran Vandeputte.

Jonas Vanderhaeghe wint duatlon

Er werd zondag ook een duatlon gehouden, met 2,5 km lopen, 20 km fietsen en 5 km lopen. De run bike run was een stuk minder populair dan de triatlon. Jonas Vanderhaeghe was de snelste van de 14 duatleten voor Niels Baptist en Sander Ampe. Ionela Lecoeuche pakte de winst bij de dames en werd 7de overall.

Uitslag Yzerman Diksmuide 2026