Seppe Odeyn is zaterdag knap zevende geworden in de Zuia Duatloia, of kortweg Zuiadu, de altijd sterkbezette internationale duatlon in het Spaanse Zuia. Vorig jaar werd Seppe nog tweede achter landgenoot Jonathan Wayaffe, die er nu niet bij kon zijn wegens lange tijd out na een val, toen in draconische omstandigheden. Ook dit jaar was de regen opnieuw van de partij, maar het was minder erg dan in 2025. De Franse duatlontopper Emile Blondel-Hermant, vorig jaar nog wereldkampioen Powerman in Zofingen, was een klasse te sterk in de 15 km lopen, 70 km fietsen en 7 km lopen. Bij de vrouwen pakte Elisabetta Curridori de overwinning.
In de eerste run van 15 km kreeg Emile Blondel-Hermant nog het gezelschap van James Teagle en Nacho Galvez. Seppe Odeyn volgde in T1 al op 2’48. In de 70 km was er geen kruid gewassen tegen Blondel-Hermant. De Fransman pakte uit met een knappe solo en reed 3’55 weg van Alexandre Alvarez. James Teagle kwam als derde in T2 op meer dan 7 minuten. Odeyn volgde als 6de op 8’25. In de laatste 7 km hield Blondel-Hermant vooraan stand. Emile Blondel-Hermant won de Zuiadu in 2u56’14 met 7’42 op James Teagle. Nacho Galvez pakte op tien seconden het brons. Voor Seppe Odeyn werd het uiteindelijk een zevende plaats op 8’58 van de Franse winnaar.
Bij de vrouwen was Betta Curridori ook al een klasse te sterk. De Italiaanse, die samen met onze landgenoot Jim Thijs in Spanje woont en traint, pakte een knappe overwinning na een lange solo. Betta won in Zuia in 3u25’36. Vervolgens was het 9’29 wachten tot Helene Alberdi de tweede plaats pakte. Chloe Nicolas werd derde op 10’23.
Seppe Odeyn 7de in sterkbezette Zuiadu duatlon in Spanje, Curridori en Blondel winnen
Recent Posts
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- Taylor Knibb wint week na T100 Gold Coast nu ook Ironman 70.3 Oceanside
- Kristian Blummenfelt doet het weer: krankzinnig sterke run brengt winst Ironman 70.3 Oceanside
- Jolien Vermeylen trekt lijn 2025 gewoon door, prachtige zege Europe Triathlon Cup Quarteira
- [KIJK LIVE] Ironman 70.3 Oceanside met wereldtoppers Blummenfelt, Stornes, Iden, Knibb en Lovseth
- Marco Versluis wint spannend NK Duathlon Standaard Afstand, oppermachtige Eva Cornelisse pakt vrouwentitel


















