De Belgische duatleet Arnaud Dely heeft zaterdag in een sterke tweede run het Europees kampioenschap duatlon in Banyoles gewonnen. Onze landgenoot heroverde de Europese titel tegen titelverdediger Emile Blondel-Hermant. Thibaut De Smet viel net naast het podium. Bij de vrouwen greep Lotte Vandekerckhove ook net naast het podium, ze kwam slechts een handvol seconden te kort voor de bronzen medaille. Het was de Nederlandse atlete Jasmijn Bakker die verrassend het goud pakte. Het EK duatlon was zaterdag de eerste wedstrijd van het Europees kampioenschap multisport, met de komende dagen nog EK’s cross-duatlon, cross-triatlon, aquatlon en middle distance triatlon.
Het werd een atypisch EK bij de mannen, waarin tijdens het fietsen slechts 5 duatleten over bleven die zouden strijden om de podiumplaatsen. Arnaud Dely maakte de eerste run van 5 km hard en wisselde na 14’44 met in zijn spoor onder andere Benjamin Choquert en Vincent Bierinckx. Van de kopgroep van 14 atleten bleven er in het fietsen slechts vijf mannen over. Arnaud Dely, de Fransen Emile Blondel-Hermant en Adrien Pileux, de Italiaan Davide Menichelli en de Belg Thibaut De Smet, die na run 1 op 20 seconden wisselde maar het gat kon dichten en die mee in de aanval trok.
In de tweede run werd het al snel duidelijk dat het zou gaan tussen de Fransen en Arnaud Dely. Maar onze landgenoot liet zich niet in een Franse sandwich dwingen en ging aan de leiding. In de slotfase hadden de Fransen geen antwoord meer en zo snelde Arnaud Dely voor de tweede keer naar de Europese titel. In 2024 won hij goud, maar dat moest hij in 2025 afstaan aan Emile Blondel-Hermant. Nu hield Arnaud de Fransman wel achter zich. Arnaud Dely werd Europees kampioen duatlon in 49’11 met acht seconden voorsprong op Blondel-Hermant. Adrien Pileux bezorgde Frankrijk ook de bronzen medaille op 14 seconden. Menichelli kwam als vierde binnen vlak voor Thibaut De Smet maar de Italiaan werd om ons nog onduidelijke reden gediskwalificeerd. Vincent Bierinckx werd 8ste, Asger Jorn Vaes 15de, Valere Hustin 16de, Stef Corthouts 19de, Martin Oldenhove 21ste en Simon Schryvers 23ste. Yanis Van Waetermeulen werd 30ste.
Nederlandse Jasmijn Bakker verrassend Europees kampioene
Bij de vrouwen ontbraken heel wat grote namen en dus kregen we een open wedstrijd met een verrassende Europese kampioene. Na een spannende wedstrijd pakte Jasmijn Bakker de Europese titel in 56’32. De Nederlandse duatlete was in de tweede run de snelste van een kopgroep van 12 atletes, met Lotte Vandekerckhove als enige Belgische mee vooraan. De Belgische kampioene kwarttriatlon kwam uiteindelijk net acht seconden te kort voor het podium. Jasmijn Bakker pakte het goud vlak voor de Spaanse Maria Varo en de Francaise Emma Wasser. Lotte Vandekerckhove werd vierde op 16 seconden. Camille Roman werd 15de overall en 5de bij de U23. Eleonore André finishte als 18de. Jonie Vanhoutte werd 21ste voor Fien Peusens en Marthe Roelans die 22ste en 23ste werden.
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- Lotte Wilms zaterdag outsider voor T100 Vancouver
- Van elf naar 22 steden: Maarten van der Weijden kondigt laatste lange zwemtocht van 270 kilometer aan
- Een race met een lach én traan: Ricardo van ’t Schip debuteert in Almere, zamelt geld in voor doodzieke neef
- Canyon Community Dag: rij zaterdag met profs van Alpecin-Premier Tech, Fenix-Premier Tech en CANYON//SRAM
- [VIDEO] Bizarre wissel: Alanis Siffert loopt wisselzone in, uit en weer in


















