De Nederlandse triatleet Niek Heldoorn heeft zaterdag voor de tweede keer de Embrunman gewonnen, één van de zwaarste Franse long distance triatlons met flink wat hoogtemeters. Het zal voor de zoon van levende triatlonlegende Frank Heldoorn een deiugddoende zege geweest zijn na een lange periode van blessures, operaties en revalidatie. De jonge Nederlander, vroeger nog actief in België in het toenmalige 185-team van Marc Herremans, maakte in de Embrunman indruk tijdens het fietsen maar moest in het lopen nog alles uit de kast halen om de Spaanse triatleet Jordi Montraveta achter zich te laten. De Belgische triatleet Michiiel Stockman werd ondanks een penalty van 5 minuten knap vijfde. Bij de vrouwen pakte de Belgische Marine Moulin een verrassende tweede plaats achter topfavoriete Saleta Castro.

Niek Heldoorn had al een goed zwemnummer en kwam na 3,8 km zwemmen als vijfde uit het water op net geen twee minuten van de Franse leider Thomas Sayer. Onze landgenoot Michiel Stockman zwom ook sterk voor zijn doen en verloor ongeveer 8 minuten. In de 185 km fietsen met ruim 5.000 hoogtemeters en onder andere de beklimming van de Col d’Izoard, ging Niek Heldoorn stevig aan de leiding. De Nederlander had bijna zes minuten voorsprong op Mointraveta. Michiel Stockman volgde dan als zesde op 14 minuten. Firmin Masset lag op de 16de plaats. Diego Van Looy was na een slecht zwemnummer ondertussen opgerukt van buiten de top-100 naar de 24ste plaats. Hij zou echter bij het begin van het lopen helaas opgeven.

In de 42 km lopen kwam Jordi Montraveta nog gevaarlijk opzetten. Niek Heldoorn leek het in de slotfase wat moeilijker te krijgen maar Niek zette door en hield de Spanjaard achter zich. Niek Heldroon won de Embrunman in 8u49’46. Jordi Montraveta werd tweede op 1’18. Clement Grandy werd derde voor Louis Richard. Michiel Stockman pakte een knappe vijfde plaats op 20’43 van Niek Heldoorn, inclusief dus vijf minuten penalty. Firmin Masset liep naar de 12de plaats, Tom Galle werd 19de.

Bij de vrouwen ging de winst naar topfavoriete Saleta Castro. De Spaanse triatlete, vroeger lang lid van het Belgisch-internationale Itzu Triatlon Team, won overtuigend in 12u03’11. De Belgische Marine Moulin verraste vriend en vijand door knap tweede te worden, weliswaar op net geen 25 minuten van Saleta. Heidi Wouters pakte de negende plaats in 13u11’49.

Uitslag Embrunman triatlon 2026