De Amerikaanse triatloncoach Jonathan Bruney heeft tiujdens een zwemtraining voor de 70.3 Ironman van Augusta de schrik van zijn leven beleefd toen hij aangevallen werd door een alligator. Bruney ging zijn samen met een paar van zijn atleten zwemmen in de Savannah River in August, in South Carolina, waar op 27 september de 70.3 Ironman Augusta olaatsvindt. Hij werd aangevallen door een alligator die hem bij zijn arm greep, maar Bruney stak zijn duim in het oog van het beest waarop het losliet. Ondertussen riep hij de andere atleten om snel het water te verlaten. De triatloncoach, die overigens nog altijd plant om aan de start te staan in Augs-usta op 27 september, kwam er vanaf met lichte verwondingen.

Bruney zwom met een groep van ‘zijn’ atleten in de Savannah River in Augusta, een stad in de staat South Carolina, ten oosten van Atlanta. Daar zwommen de atleten het parcours van 70.3 Ironman Augusta, die op 27 september plaatsvindt en waarop de groep zich aan het voorbereiden is. Bruney dook het water in bij de boothelling naast SRP Park: dezelfde plek waar ook op wedstrijddag wordt gestart.

Bruney wist op voorhand al dat er in dit water kans is op alligators en was naar eigen zeggen voor de training nog op een brug gaan staan om het water te inspecteren. “Ik zou mijn atleten nooit in gevaar brengen en de kans op een alligator is extreem klein.” Na 900 meter zwemmen bleek die kans toch iets groter dan gedacht, toen er 55 meter van de kant een alligator werd gespot. Een eerste atleet week nog uit, maar Bruney voelde een paar seconden later ‘een heftige klap’. “Het was een flinke impact aan mijn rechterkant. Het voelde alsof mijn elleboog hard in aanraking kwam met iets. Alsof je op de vloer van een sporthal duikt.”

Heel even nog dacht Bruney dat hij tegen een boomstam was gezwommen, tot hij zich realiseerde dat een alligator zich met zowel linkerklauw als kaken om zijn bovenarm klemde. “Ik wist meteen dat ik dit beest van me af moest krijgen”, aldus Bruney na afloop, die de alligator zo snel als hij kon bij zijn kop pakte en zijn duim in het oog van het beest duwde. Daarop kwam hij los en koos de alligator het hazenpad.

Alle atleten klommen aan wal, waar bleek dat de beet oppervlakkig was en voornamelijk huid en vetweefsel had beschadigd en dus geen spieren. “Het had veel erger kunnen aflopen”, aldus Bruney, die naar eigen zeggen de ‘alligator-loterij’ heeft gewonnen. Ook laat Bruney weten nog steeds te blijven trainen in buitenwater én van start te gaan tijdens Ironman 70.3 Augusta.