Nauwelijks drie weken na zijn sterke prestatie op de Paralympics op Parijs, waar hij knap vijfde werd, heeft paratriatleet Wim De Paepe de bronzen medaille veroverd op het Europees kampioenschap triatlon in het Franse Vichy. De Paepe had in de PTS2 cateforie lang zicht op een zilveren medaille achter de alweer ongenaakbare paralympische kampioen Jules Ribstein, maar Wim moest een penalty uitzitten en kwam ook nog ten val op het uitgeregende parcours. Uiteindelijk kwam hij net 13 seconden te kort voor het zilver.
Wim De Paepe ging aan kop in de 750 meter zwemmen, maar liep in T1 tegen een penalty van 10 seconden aan en zag op die manier zijn grote concurrent Jules Ribstein al heel snel terugkomen. De Franse gouden medaille winnaar van Parijs stoomde door naar de verwachte Europese titel en pakte de winst in 1u05’53. Wim De Paepe kwam als tweede van de fiets op 23 seconden van Ribstein en met een voorsprong van meer dan twee minuten op de Rus Vasilii Egorov, die onder neutrale vlag toegelaten werd op dit EK. Door een valpartij verloor De Paepe nog heel wat tijd. Egorov ging hem voorbij en pakte zilver met 13 seconden voorsprong op De Paepe.
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- [VIDEO] Youri Keulen na negende plaats WK Ironman Kona: ‘Redelijk naar de klote, blij en trots’
- Knotsgekke ontknoping WK Ironman: Taylor Knibb wint nadat Solveig Lovseth bezwijkt in laatste kilometer
- Vincent Luis debuteert én neemt afscheid met spectaculaire zege WK Ironman Kona, Youri Keulen en Menno Koolhaas binnen top tien
- [KIJK/VOLG NU LIVE] WK Ironman Kona: de strijd der giganten met kans op Nederlands succes
- Marten van Riel daags voor WK Ironman Kona: ‘Zou heel blij zijn met podium’


















