Wim De Paepe heeft Belgiƫ vrijdag een bronzen medaille bezorgd op de wereldkampioenschappen triatlon in Pontevedra. De Waalse paratriatleet met beenprothese ging lange tijd aan de leiding in de PTS2 categorie maar moest in het lopen zijn eeuwige rivaal Jules Ribstein deze keer voor zich dulden, net zoals de Amerikaan Mohamed Lahna. Bij de vrouwen kwam Gitte Welslau voor het eerst in actie op het allerhoogste niveau in de PTS2 categorie. De jonge Belgische paratriatlete werd achtste in Pontevedra.

Wim De Paepe ging naar goede gewoonte aan de leiding in de 750 meter zwemmen en zag ook in de 20 km fietsen niemand terugkomen. Hij wisselde als eerste maar met een verschil van slechts 35 seconden op Jules Ribstein was het al duidelijk dat het lastig zou worden om de leidersplaats vast te houden in de 5 km lopen. Ribstein liep een straffe 20’09 op de 5 km en kroonde zich opnieuw tot wereldkampioen met 14 seconden voorsprong op de Amerikaan Mohamed Lahna. WIm De Paepe pakte de bronzen medaille op 47 seconden.

Bij de vrouwen kwam Gitte Welslau voor het eerst aan de start van het WK in de PTS2 categorie. Na succesvolle EK’s lag de lat in het WK nog bijzonder hoog. Vooral de internationale top-3 was nog een klasse te sterk. De Amerikaanse Hailey Danz pakte de wereldtitel in 1u19’37 met maar liefst 2’30 op de Australische Anu Francis. De Japanse Asumi Yasuda pakte het brons op 4’08. Gitte Welslau werd achtste en derde Europese op 16’50.

Uitslagen WK Paratriatlon Pontevedra 2026