Pieter Heemeryck heeft op indrukwekkende wijze de 5150 triatlon van Zurich gewonnen, een non-drafting kwarttriatlon binnen de 5150 series van Ironman. De 5150 staat voor de totale afstand van 51,5 km: 1500 meter zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. Heemeryck, die een moeizaam seizoensbegin kende, maakte komaf met alle tegenspoed en zette een bijna perfecte wedstrijd neer. Vooral zijn loopnummer was, zeker gezien de warmte, indrukwekkend.
Na 1500 meter zwemmen verraste de Duitser Christian Otto de overige favorieten door 40″ los te zwemmen. Heemeryck kwam na 20’14 in een achtervolgend groepje uit het water, als 5de overall. Otto viel in het fietsen al snel terug. Pieter deed het ondertussen uitstekend, ook op de drie passages over Heartbreak Hill. Hij wisselde als derde in het spoor van mede-leiders Joe Gambles en Ruedi Wild. De profs uit Australië en Zwitserland hadden geen partij aan onze landgenoot. De Oilservice-LTTL-atleet liep in de eerste 5 kilometer al een halve minuut uit op Wild en anderhalve op Gambles. In 1u49’29 pakte hij een grootse zege. Ruedi Wild werd tweede op 1’19 en Gambles was in 1u51’29 derde.
Op Twitter is er veel respect voor de knappe overwinning van Pieter Heemeryck. Het regent felicitaties voor de ex-Belgische kampioen kwarttriatlon:
En daar is dan die eerste knalprestatie van het seizoen voor @pieterheemeryck!! Basis is goed nu, tijd om te scoren😎 pic.twitter.com/Dng8EUrGnG
— Bart Decru (@bdecru) 18 juli 2015
@pieterheemeryck Proficiat kerel! mooie overwinning!!
— Lukas Van Assche (@Salonloper) 18 juli 2015
@pieterheemeryck Proficiat!
— Simon De Cuyper (@S_DC) 18 juli 2015
Het is langs stilgeweest, maar stilte komt voor de storm!! Congratz Pieter Heemeryck!! Hopelijk terug van… http://t.co/WqtbYitCJ9
— Hannes Vandermoere (@hvandermoere) 18 juli 2015
Congrats @pieterheemeryck !!! Great win @ 5150 Zurich @IRONMANtri for my team mate @_LTTL_
— Frederik Van Lierde (@fvanlierde) 18 juli 2015
Tijs Billemon werd 55ste en 9de in zijn age group. Hij deed 2u12’15 over de 5150. Frone Wouters, de vriendin van Heemeryck, was ook van de partij in Zurich. Zij stapte als 6de vrouw uit het water, maar viel in het fietsen terug naar de 17de plaats. Ze stapte uit in het lopen.
Zondag is er ook de Ironman van Zurich, met onder andere Rinus Holvoet (en dat een week na zijn schitterende Altriman in de Pyreneeën!) en Hendrik-Jan Verhaegen.
3athlon.be op Strava
Jogclub Herent Podcast
3athlon.be op Instagram
Volg 3athlon.be
FVDW
Genieten van triatlon en trainingen in open lucht… Bart Aernouts in Florida
Zondagmiddag Belgische tijd begint Bart Aernouts aan de derde triatlon-wedstrijd van zijn Amerikaanse drieluik met de 70.3 Ironman Florida in…
Video: 3athloncafe met Jelle Geens
- Ironman UK trekt pro atleten aan met 100.00 dollar prijzengeld
- WK Xterra verplaatst van oktober naar december 2021
- De Dolfijn sluit aan bij Amsterdams Talent-programma
- Remco Grasman gewelddadig van tijdritfiets beroofd: “Ik verkeerde in psychische shock’
- Tri Hard Series brengt zwemtocht Huizen terug, wel aangepaste vorm