
Jim Thijs heeft afgelopen weekend een primeur gerealiseerd in Sardinië. Hoewel hij er al jaren woont en al enkele offroad-wedstrijden en duatlons gewonnen heeft, zat een zege in een triatlon over de olympische afstand er nog niet in. Tot dit weekend. Jimbo won de Ajoman olympische triatlon in Garden Beach Resort, waar het kampioenschap van Sardinië gehouden werd. Het feest was helemaal compleet toen zijn Elisabetta Curridori de wedstrijd bij de vrouwen won én de titel pakte.
“Eindelijk! Na 21 jaar wedstrijden doen, heb ik eindelijk een OD triatlon gewonnen,” vertelt Jimbo. “En het was ook mijn eerste triatlonzege op de weg in Sardinië. Ik heb veel kwarttriatlons gedaan in mijn carrière, in 5 verschillende landen, op allerlei soorten parcoursen en met wisselend niveau. Ik haalde meermaals het podium, maar ik kon nog nooit winnen. Omdat ik niet zo’n goede zwemmer ben, is het altijd moeilijk om dit soort wedstrijden te winnen omdat stayeren toegelaten is op de fiets.
Maar tijdens het kampioenschap van Sardinië in Castiadas had ik een zeer goed zwemnummer en in de eerste kilometers kreeg ik de kopgroep in het fietsen te pakken. De zwemsessies van 10 km deze winter werpen dus hun vruchten af. Ik voelde me ook heel goed tijdens de run en met nog drie kilometer te gaan, ging ik in de aanval. Goed voor de overwinning. Nadien waren we met twee enorm gelukkig, want ook Elisabetta won na een indrukwekkende solo op de fiets. De wedstrijd was erg mooi, goed georganiseerd, met veel toeschouwers en zoals altijd een geweldige sfeer. Helaas kan je dat net niet zien op de video, omdat ze in de laatste bocht en niet aan de finish uit hun dak gingen,” aldus nog Jimbo.
Volg 3athlon.be
Jogclub Podcast
FVDW
Het doorzettingsvermogen en het plezier van g-triatleet Emile Van Hove
Video: Sebastian Kienle #Discontinued Ep. 1
- Lotte Wilms morgen alweer in actie: jacht op winst Ironman 70.3 Taupo
- Race preview: Ironman 70.3 Bahrain één van snelste MD’s
- Rechtbank vraagt Duitse triatleet om klacht tegen organisator in te trekken
- WK Multisports in 2026 naar Abu Dhabi, 2027 naar Edmonton
- Zwift behoorlijk op de schop: levelcap naar 100