In Nieuw-Zeeland is het volop zomer en dus werd er dit weekend al gestreden om de nationale titels halve triatlon in de Tauranga Half triatlon, ondertussen een klassieker op de Nieuw-Zeelandse kalender met vaak ook internationale toppers aan de start. Zo was de Britse triatlete Fenella Langridge dit jaar één van de topfavorietes, maar zij slaagde er niet om een podiumplaats te bemachtigen. Voor de winst was Hannah Berry alweer de sterkste. Het was al de vierde zege in de Tauranga Half voor de Nieuw-Zeelandse. Bij de mannen kregen we een nieuw duel tussen Kiwi’s Jack Moody en Mike Phillips.
Jack Moody breekt parcoursrecord
Jack Moody won voor het tweede jaar op rij de Tauranga Half, zijn zevende podium op rij al in de Nieuw-Zeelandse klassieker. Hij mag zich opnieuw Nieuw-Zeelands kampioen halve triatlon noemen. En opnieuw was er een geweldig duel met Mike Phillips maar die moest in het lopen zijn meerdere erkennen in Jack Moody. De twee zaten al goed voorin tijdens de 1.900 meter zwemmen. De 90 km fietsen legden ze samen af in minder dan twee uur. En dan volgde nog een 1u10 halve marathon voor Jack Moody, die in 3u37’33 het parcoursrecord brak. Mike Phillips werd tweede op 7’20. Ruim vier minuten later pakte Scott Harpham het brons.
Hannah Berry wint voor de 4de keer
Bij de vrouwen stond er geen maat op Hannah Berry. Met Fenella Langridge kreeg ze een pittige tegenstander. In de 1.900 meter ging de Britse aan de leiding maar drievoudig winnares Berry volgde vlak achter haar. Maar tijdens het fietsen moest Langridge de thuisatlete al snel laten gaan. Het verschil liep na 90 km op tot meer dan 4 minuten. In de halve marathon had Fenella Langridgde ook geen antwoord klaar zo vroeg op het seizoen. Hannah Berry liep een vlotte 1u26 en pakte in 4u08’30 een overtuigende vierde overwinning én de Nieuw-Zeelandse titel. Samantha Kingsford werd tweede op 7’50. Hannah Knighton hield Fenella Langridge van het podium. Knighton werd derde en Langridge vierde.
Volg 3athlon.be
Jogclub Podcast
FVDW
Jelle Geens en Marten Van Riel meteen samen op het podium in de T100
Video: Challenge Roth
- Mitch Kolkman (12e) geeft glans aan WTCS Abu Dhabi, Hayden Wilde wint seizoensopener
- Lisa Tertsch wint door Duitsers gedomineerde WTCS Abu Dhabi, Barbara de Koning opent sterk
- Zelfs de beste atleten hebben zenuwen: ‘Probeer mezelf terug te brengen in het moment’
- Europe Triathlon versoepelt kledingvoorschriften Age Groupers EK’s
- Review Hoka Bondi 9: minder futuristisch, des te meer stabiel en solide