Lotte Minnebo en Jasper Devos in top-8 Europe Triathlon Junior Cup Quarteira, kwalificatie EK op zak
De Belgische juniores Lotte Minnebo en Jasper Devos zijn allebei sterk aan het Europese seizoen begonnen in de Europe Triathlon Junior Cup in Quarteira, waar een grote Belgische delegatie aan de start stond in de jacht op een top-8 plaats en de bijhorende rechtstreekse selectie voor het EK triaton bij de juniores later dit seizoen in Melilla. Zowel Lotte Minnebo als Jasper Devos slaagden in hun opdracht. Jasper Devos werd na een goeie wedstrijd knap vijfde en Lotte Minnebo pakte vanuit de achtervolgende groep alsnog een 8ste plaats. Jasper en Lotte kwalificeren zich zo rechtstreeks voor het Europees kampioenschap.
Drie Belgische meisjes in top-20
De Zwitserse Anouk Danna was de snelste van een kopgroepje van vier triatletes, waarbij ook topfavoriete Fanni Szalai zat, maar de Hongaarse stapte na het fietsen uit de wedstrijd. Lotte Minnebo zat mee in de achtervolgende groep, die op een goeie halve minuut achterstand in T2 binnenkwam. Anouk Danna won de sprinttriatlon in 1u03’15 met 1’07 voorsprong op de Spaanse Cristina Jimenez en de Oekraïense Yena Soroka. In het lopen rukte Lotte Minnebo nog mooi op naar de 8ste plaats in 1u05’07. Daarmee is ze dus meteen geplaatst voor het EK in Melilla. Luca Vanderbruggen werd 15de en ook Eline Debecker finishte in de top-20 met een 19de plaats.
Uitslag Europe Triathlon Junior Cup Quarteira Meisjes
Twee Belgen betrokken bij valpartij
Bij de jongens stonden maar liefst 10 Belgische triatleten aan de start, klaar om internationale ervaring op te doen. Normaal was er dat nog eentje meer geweest maar een licht geblesseerde Cis Huyghe moest last minute afhaken. Zijn maatje Jasper Devos stormde naar een knappe vijfde plaats. Jasper zat na een goed zwemnummer mee in de kopgroep, met onder andere ook Anton Befayt en Runar De Meulenaere maar zij konden een crashende Italiaanse triatleet niet ontwijken en kwamen zelf mee ten val, meteen het einde van hun race. Ook Dries Cannaerts en Ilio Kopriva waren mee na een goed zwemnummer maar werden ook opgehouden door de vakpartij.
Jasper Devos liep in 56’55 naar de vijfde plaats op 1’05 van het Britse talent Brandon Pye die met 15’40 duidelijk de snelste looptijd van de dag neerzette en de winst pakte voor de Portugezen Jose Ferreira en Tomas Figueiredo. Naast de vijfde plaats van Jasper Devos was er ook een mooie 12de plaats voor Jens Smolders. Wannes Ares werd 22ste. Hieronder vind je in de uitslagen de resultaten van de andere Belgen.
Uitslag Europe Triathlon Junior Cup Quarteira Jongens
Op zaterdag pakte Raf De Dobbelaere een 15de plaats bij de elites in de Europe Triathlon Cup in Quarteira. Mit Wittemans werd bij haar debuut op de kwarttriatlon 27ste.
Recent Posts
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- Fietswereld veiliger met airbag: het zou zomaar kunnen
- Daniel Baekkegard dacht aan pensioen: ‘Ik dacht dat dit het moment was’
- Youri Keulen nu even geblesseerd, maar dit jaar overstap naar volledige afstand: ‘Kona is het doel’
- Boost je dag, van training tot herstel: dit is AG1
- Canyon en Concourse organiseren donderdag clinic met triathlontips

















