De Belgische triatleet Wouter Duyck is dit weekend achtste geworden in de Ironman Taiwan, een age group only triatlon in Penghu, een eiland zo’n 50 km onder Taipei. Door de woelige zee en de hoge golven werd het zwemmen met de helft ingekort, maar ondanks de slechts 1.900 meter zwemmen, werd het alsnog een loodzware wedstrijd in Taiwan. De Japanner Yusuke Watanabe pakte de overwinning in 9u00’39. Bij de vrouwen ging de winst naar de Taiwanese Li Yun Cheng. Zij won voor eigen volk in 9u47’26.

Wouter Duyck, één van de oprichters van Zenko Superfoods, leeft en werkt in Singapore. Hij nam al deel aan het WK Ironman in Nice en St-George, maar doet vooral de Ironman en 70.3 Ironman triatlons in Azië. In Taiwan zwom hij 31’37 over de 1.900 meter. Hij legde de 180 km fietsen op het lastige parcours af in 5u29’05. Met een marathon van 3u25’58 liep hij naar een knappe achtste plaats in 9u32’14. Wouter pakte daarmee de overwinning in de M30 age group en mag dus een slot claimen voor het WK Ironman in Nice in september.

Bij de mannen was Petr Vabrousek een opvallende deelnemer. De vroegere pro-triatleet presteert nog altijd sterk op zijn 51ste. De Tsjechische triatleet werd vijfde in de Ironman Taiwan in 9u15’42 en won afgetekend de M50 categorie.