Topfavoriet Tijl Pauwels en helleveeg Lotte Bakx, die in 2024 tweede werd in Kasterlee, hebben zondag de allereerste editie van de Meetria cross-duatlon gewonnen op De Mosten. Zondag 7 juni 2026 is er de 18de editie van de zomerse Meetria aan het prachtige recreatiedomein De Mosten. Die wedstrijd staat bij velen jaarlijks vast in de agenda. Dat was niet het geval met de crossduatlon die ze vandaag voor de eerste keer organiseerden. Toch kregen ze een mooie 180 atleten aan de start en was zo hun eerste editie helemaal uitverkocht. Straf, als je weet dat ook het BK crossduatlon werd uitgevochten op zondag.
Het werd een eerste editie om U tegen te zeggen! De zon was van de partij, de atleten waren in form, het parcours lag er prachtig bij én heel wat supporters kwamen voor hun favoriete atleten supporteren. En die 180 duatleten zetten een straffe show neer aan De Mosten. We kregen in elke reeks een oververdiende winnaar en in elke categorie een spannende battle voor plek twee en drie.
Lotte Bakx maakt verschil in mountainbiken
Bij de dames kregen we na de eerste vier kilometer lopen de niet kapot te krijgen An Ravestijn aan de leiding. Ze liep net geen halve minuut sneller dan Birgit Massagé, die samen met haar partner Ruben Geys aan de start stond. Derdes in de wisselzone kwam Lotte Bakx. De atlete uit Breda vond een MTB-parcours op haar maat en reed dankzij zeer snelle vier rondes richting de kop van de wedstrijd. Ook de Loenhoutse Ruth Vermeiren fietste vlotjes rond in de Meerse bossen en kwam aansluiten bij Birgit. Lotte Bakx kon haar afsluitende twee kilometer lopen starten met een dikke minuut voorsprong en liep zo naar een knappe overwinning. Achter haar werd er gestreden voor de podiumplaatsen. De zilveren plak ging uiteindelijk naar de Balense Birgit Massagé die nog iets meer energie in de tank had dan Ruth Vermeiren. Ruth werd mooi derde maar moest zich nog wel reppen want zeven seconden achter haar vlamde ene An Ravestijn met opnieuw een snelste looptijd naar een verdiende chocolade medaille.
Tijl Pauwels organiseert mee én wint

In de solo-heren wedstrijd ten slotte kregen we ook een spektakel-stuk te zien. Ruben Geys liep na vier kilometer lopen als eerste de wisselzone binnen om aan de 24 kilometer mountainbiken te beginnen. Vlak achter hem volgden eerst Nick Alaerts en nog tien seconden later Tijl Pauwels. Ook Pieter Ooms volgde niet ver daar achter. Tijl Pauwels, die van Meer afkomstig is maar ondertussen in Wuustwezel woont, is lid van Meetria en zit mee in het organiserend comité van de duatlon. Al een heel weekend op de been dus om alles netjes in orde te krijgen. Toch ging hij er op de fiets als een speer vandoor. Hij fietste 2’30” weg van alle andere atleten op het parcours en ging dus ook voorbij Brend Kenis, de eerste in de wedstrijd bij de duo’s.
De ex-renner kon zo zeer comfortabel zijn afsluitende 2000 meter afleggen en zo de eerste editie van de crossduatlon in zijn bakermat op zijn eigen naam schrijven. De echte spannende strijd was dus opnieuw achter de winnaar te vinden. Pieter Ooms had een goede dag op zijn MTB en maakte zo achterstand na het eerste lopen goed. In het fietsen kregen we zo een drietal met Pieter, Ruben Geys en Nick Alaerts. Pieter had zijn wedstrijd blijkbaar goed ingedeeld want in de slot-loopronde liep hij de snelste tijd en legde zo beslag op een mooie tweede plaats. Twintig seconden achter hem kwam Ruben als derde over de streep en mocht dus samen met partner Birgit wachten op de podiumceremonie. Opnieuw een twintigtal seconden later kregen we dan een mooie vierde plaats voor Nick Alaerts. De top vijf werd afgesloten door Stijn Wayne, die een knappe tweede fietstijd neerzette.
Afsluiten doen we met een extra vermelding voor de categorie heren +40. Ook daar zagen we een spannende strijd van enkele bekende plaatselijke gezichten. LevHel atleet Roel Van der Donck zette een knappe race neer en werd mooie derde. Een halve minuut voor hem finishte de nummer twee bij de veteranen, dat was FAT’er Kris Vermeiren. Maar nog een dikke twee minuten sneller was winnaar Maarten Joris. Met een big smile en met gebalde vuisten kwam hij tevreden over de finishlijn.
Jef Geerts en Brend Kenis winnen bij duo’s
Ook bij de duo’s zagen we een mooie strijd. Niet voor de overwinning maar wel opnieuw voor de ereplaatsen. Het snelste duo werd gevormd door Jef Geerts en Brend Kenis. Jef kwam na de eerste run als eerste binnen van alle deelnemers maar niet met een enorm grote voorsprong. Op de fiets kon Brend wel een voorsprong van enkele minuten bij elkaar fietsen. Al werd hij in de laatste fietsronde voorbijgesneld door de leider in de solo-wedstrijd. Zo kwam er plots een race in een race. Ging een solo-atleet overall winnen van de duo’s? Zover kwam het echter niet want Jef Geerts liep de halve minuut achterstand in de afsluitende twee kilometer vlotjes dicht en zo wonnen zij meer dan verdiend de duo-wedstrijd. Achter hen werd er een stevige battle uitgevochten voor de tweede plaats. Het team WTC Zwaar Verzet was the best of the rest met sterke loper Axel Aerts en MTB’er Stef Beyers. De derde plek ging naar Bert Van Looveren en Posthuisstoemper Brett D’haenens.
Tevreden atleten en atletes, tevreden publiek, een tevreden oraganisatie én een tevreden speaker. Mooier kan het niet worden na een eerste editie van een nu al nieuwe jaarlijkse traditie: de crossduatlon van Meetria. We zien elkaar terug op zondag 7 juni 2026!
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- Belg Arnaud Dely wint EK Duathlon Banyoles
- Jasmijn Bakker kroont zich op fantastische wijze Europees Kampioen Duathlon
- Jeroen Velders wint zoveelste wedstrijd in Hellevoetsuis
- Robin Dreyling 21e bij WTCS Hamburg, geen maat op winnares Leonie Periault
- Stan Bertram en Roos Romanesco winnen Middle Distance DTS Haarlemmermeer


















