Wereldkampioen cross-duatlon Thibaut De Smet heeft zondag ook de cross-duatlon van Hofstade gewonnen, nadat hij twee weken geleden ook al de sterkste was in Retie. Daar haalde hij het toen tegen Tim Van Hemel en Otto Teulingkx, zondag mochten zijn broer Matteo De Smet en opnieuw Otto Teulingkx mee op het podium. Ook bij de vrouwen kregen we dezelfde winnares als in Retie twee weken geleden. Emelie Butseraen pakte opnieuw een dominante overwinning. Met hun overwinningen in Hofstade halen Thibaut De Smet en Emelie Butseraen ook de eindwinst binnen in de Callant Insurance Cross Duatlon Series 2025-2026.

Het strand lag er uitnodigend bij in een stralend lentezonnetje, maar het was vooral dus door het zand ploegen voor de cross-duatleten Thibaut De Smet nam al in het eerste lopen van 3,3 km het heft in handen, maar kreeg jongste broer Matteo De Smet mee. Otto Teulingkx moest een gaatje van 12 seconden laten, de andere achtervolgers moesten een halve minuut en meer toegeven. De twee broers werkten mooi samen in de 24 km mountainbiken. Otto Teulingkx bleef de twee Smetties in het vizier houden maar hij kon de kloof niet overbruggen.

In de tweede run van 3,3 km was het ieder voor zich. Thibaut De Smet snelde naar zijn vierde overwinning en pakt zo de eindwijst in de Callant Insurance Cross Duatlon Series met het maximum van de punten. Matteo De Smet werd tweede op 29 seconden. Met Otto Teulingkx op 1’22 kregen we nog een tweede belofte mee op het podium.

Ook Emelie Butseraen stelde haar eindwinst in de Callant Insurance Cross Duatlon Series veilig met een nieuwe overwinning. De West-Vlaamse duatlete pakte in de eerste run al 45 seconden voorsprong op Meri Koyen. In het mountainbiken werd dat verschil alleen maar groter. Emelie Butseraen liep naar een vlotte overwinning in 1u33’04. Meri Koyen werd tweede op 4’40. Senne Verbist pakte de derde plaats op 5’25.

Uitslag cross-duatlon Hofstade 2026