Jan Petralia en Laurien Billen hebben zondag de nieuwe Kwadro kwarttriatlon van Geraardsbergen gewonnen zonder te zwemmen, want door blauwalg in de Gavers werd de wedstrijd omgevormd naar een duatlon. Er was ook een gewone duatlon gepland en dat bleef een extra wedstrijd, met topper Thibaut De Smet en Lieze Lauwers als winnaars. Marit De Meulenaere en Adrien Deharre wonnen de sprinttriatlon-duatlon. En er werden nog extra prijzen uitgereikt voor de atleten die de snelste beklimming van de Muur van Geraarsbergen neerzetten.

Na heel wat jaren te kunnen genieten van een Challenge Triatlon in Geraardsbergen was het nu aan het GETT Endurance en Triatlon Team van Geraardsbergen om de fakkel over te nemen. Door blauwalg in de Gavers kon helaas het zwemonderdeel niet doorgaan en een regenachtige opbouw en start kreeg de nieuwe organisatie het alvast niet cadeau. Toch werd de eerste editie van de Kwadro Muur Triatlon en Duatlon een mooie sportieve dag met bijna 300 deelnemers.

Adrien Deharre en Marit De Meulenaere winnen sprint

Bij de sprintafstand kregen we Hartwig De Smedt en Adrien Deharre aan de kop van de race na de eerste twee kilometer lopen. Ze hadden een kleine voorsprong op het trio Tijl Brosens, Xander Tubbe en Nathan Roels. In het 23km lange fietsonderdeel bouwden Hartwig en Adrien hun voorsprong verder uit en vochten het zo uit in de afsluitende run. Adrien Deharre was de snelste en kwam met een volle minuut voorsprong als eerste binnen. Hartwig De Smedt was een knappe tweede en Xander Tubbe legde beslag op de derde plaats. Bij de dames was Marit De Meulenaere een maatje te sterk voor de rest. Zij pakte een knappe overwinning met zes minuten voorsprong op haar 3MD-collega Laura Lernout en Bo De Rop. Marit mocht zelfs naar huis met twee kasseien, want zij reed als snelste de Muur op bij de dames.

Jan Petralia klopt homeboy Matthias Tribout

Op de kwartafstand kregen we dus tweemaal eenzelfde duatlon maar de organisatie besliste om de triatlon-reeks en duatlon-reeks toch gescheiden te houden. Zo kregen we dus twee verschillende en toch dezelfde wedstrijden. In de triatlon-reeks kregen we net als bij de sprintafstand een duo dat zich na het eerste looponderdeel van een dikke vier kilometer afscheidde van de rest van het deelnemersveld. Snelle lopers Jan Petralia, aka Jakke Petrol, en thuisatleet Matthias Tribout profiteerden van het geannuleerde zwemonderdeel en kwamen als eerste de wisselzone binnen. Matthias had zijn knappe prestatie op het WK IM 70.3 in Nice goed verteerd (waar hij 35ste werd in zijn Age Group). 

Achter deze twee atleten kregen we een groepje met onder meer Sven Vandenbroucke, Wietse Verhelst en Arno Lambrecht. Zij startten hun 47 km fietsen met tweemaal de Muur van Geraardsbergen in het parcours. Het maximale stijgingspercentage van 20% in combinatie met natte kasseien maakte het niet gemakkelijk. Matthias was vooraan het sterkst op die beklimming kregen we achteraf te horen van Jan maar ze kwamen toch met twee terug de wisselzone binnen. Drie rondes lopen ofwel een ruime 10km later kregen we Jan Petralia als winnaar over de Kwadro finishlijn. Na een tweede plek op de triatlon in Deinze eind augustus pakte hij nog eens stevig uit. Meer dan twee en halve minuut later kwam onder luid applaus van zijn thuispubliek Matthias Tribout als tweede binnen. Arno Lambrecht nam na een zeer sterke afsluitend looponderdeel verdiend de derde plek voor zijn rekening.

Kiani Schouppe klopt Laurien Billen

Ook bij de dames kregen we een spannende strijd. Bo Carlier was de snelste dame na de eerste run. Een vijftal volgde binnen de minuut en zo kregen we een echte battle op de fiets. Het was Laurien Billen die het sterkst was op de fiets. Zij verteerde tweemaal de Muur het beste en begon met een halve minuut voorsprong op haar achtervolgsters aan de laatste 10,3km lopen. Spijtig genoeg voor Laurien ontbond de 3PT atlete Kiani Schouppe achter haar haar duivels. Ze liep enorm sterk en pakte een knappe overwinning voor de sterke fietsster Laurien Billen. Laurien moest zich nog reppen voor die tweede plek want vlak achter haar kwam Louise Minneo binnen op een mooie derde plaats. Ook Bo Carlier en Elise Farrazijn finishte binnen de minuut na Laurien. Een sterke top vijf dus bij de dames op deze kwart afstand in de triatlon-reeks.

Thibaut De Smet wint duatlon-reeks

Bij de duatlon-reeks stonden er slechts twee dames aan de start. Lieze Lauwers pakte daar de overwinning voor Lore D’Hulster. De afwezigen hebben ongelijk dus Lore was een verdiende tweede. In de heren wedstrijd, duatlon-reeks was het vooral uitkijken naar Belgisch, Europees en ex-Wereldkampioen duatlon Thibaut De Smet. Hij maakte zijn favorietenrol alvast waar na het eerste looponderdeel maar kon die voorsprong niet uitbouwen op het selectieve fietsparcours. We kregen een mooie groep vooraan met naast Thibaut een dubbele Jonas, namelijk Jonas Vandeputte en Jonas Huyghe, Wazo De Rouck en Bart De Clercq. Thibaut rolde met zijn spierballen op de Muur van Geraardsbergen want hij zette de snelste tijd neer op de muur met een beklimming van 2’52”, maar leek nadien nog reserve te hebben voor de afsluitende 10km.

Thibaut schreef ook deze duatlon op zijn naam en was naar eigen zeggen erg tevreden om ook eens de kans te hebben als duatleet om de Muur in een wedstrijd te kunnen temmen. Net als bij de dames in de triatlon-reeks kregen we achter hem een top vijf die binnen de minuut finishte. Jonas Huyghe pakte de zilveren plak mee naar huis en Jonas Vandeputte werd mooi derde. Wazo en Bart werden knap vierde en vijfde. Een geslaagde eerste editie dus van het nieuwe organiserende comité en de regen aan de start waren we al snel vergeten dankzij de 300 toppers die genoten van het prachtige provinciaal domein De Gavers en de enige echte Muur van Geraardsbergen.

Uitslagen Kwadro triatlon en duatlon Geraardsbergen 2026