De Belgische triatlete Alexandra Tondeur heeft in het Spaanse Benidorm dit weekend de halve marathon gewonnen in 1u20’16, waarmee ze ook het parcoursrecord brak. De halve marathon was voor Alexandra The Great de afsluiter van haar Spaanse triatlonstage ter voorbereiding van haar nieuwe triatlonseizoen. In april is de sterkbezette Challenge Salou de eerste grote internationale wedstrijd op haar programma. In Benidorm liep ze naar een knappe 1u20’16 op een niet echt snel parcours en dat nadat ze vooraf nog een fietstraining had gedaan.
“Geen supersnel parcours, wel goed gevoel”
Met 1u20’16 was Tondeur 23 seconden sneller dan de Spaanse Mari Angeles Magan. Gemma Ann Selby werd derde op meer dan tien minuten van onze landgenote. “Het was geen supersnel parcours,” vertelde Alex. “De 5 km passeerde ik nog in 18’10 en ik had 37′ na 10 km maar na 18 km werd het wat lastiger. Maar ik had een super goed gevoel en ik brak het parcoursrecord. En dat alles na nog een fietstraining vanochtend voor de wedstrijd. Een dag eerder had ik nog een dag met zwemtrainingen en powertraining. Dat voel ik nu wel. Maar nu kan ik terug naar huis terugkeren,” aldus Alexandra.
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- Hayden Wilde en Kate Waugh als favorieten aan start bij T100 Dubai
- Spencer Matthews begint aan monstertocht: zeven triathlons op zeven continenten in slechts drie weken
- Maya Kingma alweer op zoek naar nieuwe ploeg profpeloton
- [VIDEO WK IM 70.3 Marbella] Kippenvel: sensationele beelden laatste 1500 meter duel Jelle Geens en Kristian Blummenfelt
- Kristian Blummenfelt en Kat Matthews grootverdieners Ironman: groot bedrag na winst Pro Series

















