World Athletics heeft bevestigd dat de loopschoenen waarmee Ironman wereldkampioen Gustav Iden de WTCS triatlon van Abu Dhabi meedeed, goedgekeurd zijn. Vlak na de WTCS triatlon in Abu Dhabi werd er protest aangetekend tegen de schoenen van de Noorse triatleet, de zolen zouden mogelijk te hoog zijn, wat ook al het geval was tijdens het WK Ironman in Hawaii. Het opvallendste nieuws is nu dat het protest dat werd aangetekend niet van World Triathlon kwam, maar van de Noorse triatlon delegatie zelf.
Inmiddels heeft World Athletics op verzoek van World Triathlon naar de schoenen gekeken en bevestigd dat er niks mis is met de schoenen en het protest is dus afgewezen. World Athletics heeft laten weten dat de schoenen van Iden ‘gewoon’ op de lijst met toegestane schoenen staan. Voor de uitslag verandert dat niet zoveel. Iden werd 52e in Abu Dhabi en speelde daarmee geen rol van betekenis in het wedstrijdverloop.
Het lijkt er op dat de Noren zelf een protest indienden om er op die manier achter te komen of zij zich met de schoenen van Iden aan de regels houden, of niet. Een wedstrijd waarbij je 52e wordt is daarmee logischerwijs een goede optie, aangezien een eventuele DSQ geen invloed zou hebben op bijvoorbeeld olympische kwalificatiepunten.
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- [VIDEO] Youri Keulen na negende plaats WK Ironman Kona: ‘Redelijk naar de klote, blij en trots’
- Knotsgekke ontknoping WK Ironman: Taylor Knibb wint nadat Solveig Lovseth bezwijkt in laatste kilometer
- Vincent Luis debuteert én neemt afscheid met spectaculaire zege WK Ironman Kona, Youri Keulen en Menno Koolhaas binnen top tien
- [KIJK/VOLG NU LIVE] WK Ironman Kona: de strijd der giganten met kans op Nederlands succes
- Marten van Riel daags voor WK Ironman Kona: ‘Zou heel blij zijn met podium’


















