Via zijn Twitter account konden we deze week lezen dat Bert Jammaer een zware knoop heeft moeten doorhakken. De Ironman van Lanzarote, die Bert al 2x op zijn naam wist te winnen, en vorig jaar nog knap 2e eindigde achter Eneko Llanos, stond met een dikke rode stift omcirkeld in Bert’s agenda. Een 3e overwinning was echt een hoofddoel voor dit seizoen.
Maar het nieuwe puntensysteem dat werd ingevoerd voor de pro’s om zich te kwalificeren voor de IM van Hawaii, speelt in Bert’s nadeel. Lanzarote is een minder sterk bezette wedstrijd en krijgt daarom minder punten. Zelfs de winnaar van Lanzarote krijgt amper 1000 punten, niet voldoende om te mogen aantreden in Hawaii, en moet elders nog andere punten gaan sprokkelen.
Onvoldoende punten in Hawaii vorig jaar en het mislopen van punten in de IM 70.3 van Zuid Afrika, 2 weken geleden, doen Bert bijna noodgedwongen een ander parcours uit te stippelen waardoor hij jammer genoeg Lanzarote links moet laten liggen dit jaar. Maar hij gaat terug voor die 3e overwinning!
Road To Marbella
Jogclub Podcast
- [VIDEO] Youri Keulen na negende plaats WK Ironman Kona: ‘Redelijk naar de klote, blij en trots’
- Knotsgekke ontknoping WK Ironman: Taylor Knibb wint nadat Solveig Lovseth bezwijkt in laatste kilometer
- Vincent Luis debuteert én neemt afscheid met spectaculaire zege WK Ironman Kona, Youri Keulen en Menno Koolhaas binnen top tien
- [KIJK/VOLG NU LIVE] WK Ironman Kona: de strijd der giganten met kans op Nederlands succes
- Marten van Riel daags voor WK Ironman Kona: ‘Zou heel blij zijn met podium’


















