De Doornikse triatlonclub TRIGT, die al een aantal jaar instaan voor het Belgisch kampioenschap ploegentriatlon, heeft maandagochtend bevestigd dat het BK dit jaar niet op 3 mei zal doorgaan. Die beslissing zat er al aan te komen in de nasleep van eerdere annuleringen van triatlon en duatlon wedstrijden in ons land. Voor veel triatleten was het BK ploegen de start van het Belgische triatlonseizoen. TRIGT gaat nu op zoek naar een nieuwe datum.
“De Chaufours triatlon en duatlonwedstrijden vinden niet plaats op 2 en 3 mei 2020,” vertelt Jacques Naveau, voorzitter van TRIGT. “Er zijn te veel onzekerheden op dit moment en het is beter voor ieders gezondheid om ons jaarlijkse evenement uit te stellen. We kijken naar de kalender om te zien of het nog mogelijk is om het evenement in 2020 te houden. We houden iedereen op de hoogte zodra er een beslissing is genomen met het clubbestuur en de overheid. Zorg voor jezelf en je geliefden en blijf zoveel mogelijk thuis. Hou je sportactiviteit regelmatig in je eentje op peil”, aldus Jacques.
Het BK ploegentriatlon brengt elk jaar ruim duizend triatleten aan de start die in ploegverband de wedstrijd afwerken. De topploegen gaan elk jaar resoluut voor de titel. In 2019 werden Atriac Antwerpen bij de vrouwen en TDL-Forsite Leuven bij de mannen kampioen van Belgie. Maar voor de meer recreatieve triatleten is het een unieke en gezellige manier om aan team building te doen. Bij de vrouwen moeten teams van maximum vijf en minstens drie triatletes gevormd worden. Bij de mannen start er maximum zeven atleten en moeten er minimum vijf samen over de streep komen. De ploegen leggen de drie disciplines samen af en dat betekent naast het sportieve aspect, ook het maken van tactische keuzes.
Volg 3athlon.be
Jogclub Podcast
FVDW
Seppe Odeyn doet een ‘Museeuwke’ in de Hel van Kasterlee
Het was weer eens hoog tijd voor een nieuwe Foto Van De Week en daarvoor zorgt deze keer uiteraard Seppe…
Video: Sebastian Kienle #Discontinued Ep. 1
- DTS introduceert ‘Cash Prize Pot Race’ met prijzenpot voor amateurs
- De strijd om 125.000 dollar barst los: Challenge Family’s World Bonus volgende week van start
- Seizoen staat op punt van losbarsten: KiKathlon als perfecte voorbereiding op komende wedstrijden
- Bondsblad Transition in financieel zwaar weer
- Challenge Roth maakt indrukwekkende startlijst bekend, Erik-Simon Strijk racet ook